Fotowolataika dla domu- patrz w zakładce BLOG

Nowe rozliczenie prosumenta

Na czym polega net-billing?

System net-billingu zakłada odrębne rozliczenie energii wprowadzonej do sieci elektroenergetycznej i energii elektrycznej pobranej z sieci elektroenergetycznej, w oparciu o wartość ustaloną według ceny giełdowej. W tym systemie prosument ponosi koszty opłaty dystrybucyjnej, ponieważ pobraną energię kupuje ze wszystkimi opłatami (w tym VAT), zgodnie z taryfą swojego sprzedawcy. Prosument kupuje więc energię z wszystkimi opłatami taryfowymi, a sprzedaje bez tych opłat.

Prosument ma własne konto, a na nim depozyt prosumencki, który odpowiada wartości wprowadzonej do sieci energii. Kwota może być rozliczana na koncie przez 12 miesięcy od dnia przypisania jej jako depozyt. Z tego depozytu będzie też płacił za pobraną energię. Co ważne, niewykorzystane w okresie 12 miesięcy pieniądze sprzedawca zwróci tylko do 20 proc. wartości energii elektrycznej wprowadzonej do sieci w miesiącu kalendarzowym, którego dotyczy zwrot nadpłaty. Wniosek jest prosty – nie opłaca się instalacji przewymiarować.

PROGRAM “MÓJ PRĄD” i zwrot z PIT za poprzedni rok. Pomagamy wypełnić wnioski.

Panele na raty-

PKO BP OBLICZ SWOJA RATĘ

Panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne  – ceny, zyski, dotacje

Drożeje energia elektryczna i darmowy prąd z paneli fotowoltaicznych to już nie tylko innowacja ale również konieczność dla mieszkańców i przedsiębiorców. Jeśli chcesz obniżyć swoje rachunki za energię elektryczną, być bardziej konkurencyjny na rynku to instalacja fotowoltaiczna jest idealnym rozwiązaniem.

Panele fotowoltaiczne to sposób na tanią energię. Spadające ceny fotowoltaiki powodują, że fotowoltaika coraz bardziej się opłaca. Aby instalacja produkowały dużo energii panele fotowoltaiczne powinny być zaprojektowane, dobrane i zamontowane przez specjalistyczną firmę. Fotowoltaika działa poprzez zamianę fotonów na energię elektryczną w ogniwie fotowoltaicznym.

Instalację fotowoltaiczną można potraktować jako pomocnicze źródło do przygotowania c.w.u. jednak najczęściej jest to układ zasilający nasz dom w darmową energię elektryczną. Wykorzystanie potencjału energetycznego słońca ma wiele zalet. Jest to przede wszystkim instalacja ekologiczna, która pomaga nam dbać o środowisko oraz oszczędzać zasoby konwencjonalne. Do tego możemy liczyć również na znacznie mniejsze rachunki za prąd. Jednak zanim przyjdą zyski, warto dowiedzieć się jak taką instalację przygotować, ile kosztuje jej montaż i jakie formalności nas czekają.

Jako Prosument możesz nadwyżki produkcji w lecie “przechować w sieci energetycznej zaś w zimie lub w nocy kiedy Twoja instalacja nie pracuje odbierasz i zasilasz swoje urządzenia w domu.

Oszcędzasz nawet do 80% rachunku za energię

Panele fotowoltaiczne i pompa ciepła

W przypadku instalacji fotowoltaicznych dostępne są obecnie dwie możliwości wykorzystania prądu wytworzonego za pomocą instalacji solarnej: Energia elektryczna może zostać w całości przekazana do sieci albo wykorzystana samodzielnie – częściowo lub w całości. Najefektywniejszym sposobem wytwarzania ciepła z prądu jest pompa ciepła. Wówczas z jednej kilowatogodziny prądu pozyskuje się przy wykorzystaniu bezpłatnego ciepła z otoczenia nawet cztery kilowatogodziny ciepła.

Jeśli za pomocą pompy ciepła zaspokajane jest zapotrzebowanie na energię do ogrzewania pomieszczeń i podgrzewu ciepłej wody użytkowej, nie tylko można znacznie zwiększyć zużycie prądu z instalacji solarnej na potrzeby własne, lecz także prąd z energii słonecznej umożliwia atrakcyjne cenowo zaopatrzenie w ciepło. Chcąc połączyć instalację fotowoltaiczną z pompą ciepła, należy zdecydować się celowo na pompę ciepła, która optymalizuje zużycie własne i jest w stanie dopasować eksploatację do wytwarzania energii za pomocą instalacji fotowoltaicznej.

[wpforms id=”664″ description=”true”]

KORZYSTNE RATY. 

ZAUFAJ NASZYM EKSPERTOM

25 LAT GWARANCJI

INSTALACJA ZWRACA SIĘ PO 5 LATACH

SunEnergy Poland Sp. z o.o.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij